Back to news
08 Feb, 2021

Naše kancelárie sa vedia prispôsobiť

flexibilné kancelárie

V Bratislave riadime prevádzku kancelárií s plochou približne tristotisíc štvorcových metrov. Značka Bratislava Offices, ktorá ich zastrešuje, ponúka odborníkmi ocenenú kvalitu. Za takmer 25 rokov na trhu sme získali množstvo skúseností a široký prehľad o fungovaní kancelárskych priestorov. Vnímame, že najcennejšie pre nájomcov je, že sme s nimi v neustálom kontakte. Vďaka tomu veľmi dobre vieme, aké sú ich potreby a požiadavky, aj to, že ich pracovné prostredie a spôsob práce sa neustále menia a vyvíjajú.

V tomto období nevieme obísť tému ako pandémia koronavírusu ovplyvní kancelárie a ich nájomcov. Pandémia priniesla do fungovania firiem okrem určitej neistoty najmä zvýšené požiadavky na bezpečnosť a ochranu zamestnancov. Na to musela okamžite reagovať prevádzka budov. Všetky moderné kancelárske budovy, ktoré staviame, disponujú flexibilnými priestormi a technológiami. Sú tak pripravené rýchlo a jednoducho sa prispôsobiť meniacim sa podmienkam a požiadavkám užívateľov.

Treba však pripomenúť, že súčasná situácia nie je pre ľudstvo neznáma. Nedávne skúsenosti s epidémiami majú najmä v Ázii a vidíme, že kancelárske budovy sa tu zásadne nezmenili. Zaviedli sa bezpečnostné opatrenia a návyky, ktoré už teraz v týchto krajinách považujú za samozrejmosť, a lepšie im tak pomáhajú zvládať aj aktuálnu situáciu. Podobný scenár môžeme očakávať aj v ostatných častiach sveta a v našich administratívnych projektoch už postupujeme rovnako.

Pred rokom sa v súvislosti s trendmi pracovného prostredia hovorilo, že musí podporovať spoluprácu tímov a komunitu. Pomôcť v tom mali otvorené kancelárie, komunitné priestory či zdieľané stoly. Teraz firmy postupujú úplne opačne – posielajú ľudí pracovať domov a komunikovať v digitálnom prostredí. Pre ľudí a špeciálne pre generácie mileniálov a Z je však práve komunita a interakcia prirodzená. Budú sa chcieť vrátiť do kancelárií, kde majú lepšie podmienky na prácu a možnosť oddeliť ju od súkromia. Na diaľku sa tiež len ťažko buduje firemná kultúra.