Back to news
13 Mar, 2020

Vyrástli sme vďaka našim klientom, preto im chceme uľahčiť výber najlepšej kancelárie

Bratislava Offices

Kompletná ponuka administratívnych priestorov z portfólia developerskej spoločnosti J&T REAL ESTATE (JTRE) bude od marca jednoduchšie dostupná na jednom mieste - na novom webovom portáli Bratislava Offices. Projekt približuje Peter Píš, vedúci oddelenia lízingu JTRE.

S projektom Bratislavaoffices.sk prichádza JTRE po 24 rokoch pôsobenia na trhu. Prečo ste sa teraz rozhodli vytvoriť takúto platformu?

Množstvo administratívnych projektov, ktoré sme za tento dlhý čas v JTRE pripravili, spôsobilo, že klienti, ktorí sa zaujímajú o kancelárske priestory, sa už nevedia dobre zorientovať v našej komplexnej ponuke, ak si chcú vybrať kvalitný projekt od osvedčenej značky. Len v Bratislave náš tím spravuje niečo cez tristotisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, takže webový portál zameraný  na zjednodušenie prístupu ku všetkým voľným kapacitám v našich projektoch a ich zastrešenie pod jednu komunikačnú platformu bol logickým krokom.

Pre akých klientov je určený webový portál Bratislavaoffices.sk?
Keďže v ponuke sú kancelárske priestory rôznych veľkostí a rôznych typov, dovolím si tvrdiť, že každý záujemca si tu nájde kanceláriu presne podľa svojich požiadaviek. Ideálne priestory tu nájdu menšie či začínajúce firmy hľadajúce kancelárie v malej výmere, rovnako ako veľké nadnárodné firmy a korporácie hľadajúce priestory s rozlohou pohybujúcou sa v stovkách až tisíckach štvorcových metrov. Množstvo našich zrealizovaných administratívnych projektov zahŕňa v podstate všetky typy kancelárskych priestorov - zdieľané, agilné, exekutívne, tradičné, open space či butikové. Vybrať si tak dokáže skutočne každý.

Na akom princípe funguje portál ponúkajúci voľné kancelárske priestory?
Hlavným cieľom projektu bolo zjednodušiť prístup klientov ku komplexnej ponuke našich voľných kancelárskych priestorov, preto sme sa rozhodli využiť osvedčenú vyhľadávaciu platformu. Záujemca sa tak na základe jednoduchého princípu zadávania požadovaných parametrov hľadanej kancelárie do „user friendly“ systému dostane až ku konečnej ponuke spĺňajúcej všetky zadané kritériá. Na základe výsledku záujemca kontaktuje so svojim dopytom konkrétneho makléra, ktorý má projekt na starosti.

Ako by mali klienti postupovať, ak si chcú rýchlo a jednoducho vybrať z dostupných voľných kancelárií?
Základným stavebným prvkom portálu je mapa Bratislavy, kde sú zobrazené budovy s voľnými kancelárskymi priestormi. Okrem toho si záujemca nastaví aj cenové rozpätie za štvorcový meter a výmeru hľadanej kancelárie. Lokalita, cena a výmera sú podľa našich skúseností hlavné atribúty pri hľadaní správnej kancelárie, preto sú prvým krokom celého procesu. Výsledná ponuka už zahŕňa detailné špecifikácie vybraných kancelárskych priestorov a klient sa tak môže rozhodovať na základe štandardu priestorov, umiestnenia v rámci budovy, dopravnej dostupnosti, dostupnosti služieb v blízkom okolí, ekologickej certifikácie či dokonca firiem pôsobiacich v projekte.

Aké funkcie nájdu návštevníci na Bratislavaoffices.sk?
Webový portál združujúci všetky administratívne projekty spoločnosti JTRE má intuitívnu funkcionalitu s rôznymi filtrami, ktoré výrazne uľahčujú orientáciu pri hľadaní kancelárskeho priestoru na mieru. Okrem filtrov je dôležitým a nápomocným prvkom systém porovnávania jednotlivých vybraných ponúk. Na základe tohto systému si nerozhodný klient dokáže jednoducho porovnať preferované ponuky a zvážiť tak, ktoré kritéria sú pre neho dôležitejšie. Okrem toho webový portál v blogovej časti informuje o novinkách a trendoch v oblasti moderného a funkčného pracovného prostredia, čím poskytuje užitočné a inšpiratívne informácie všetkým, ktorí sa vo firmách zaoberajú touto problematikou.

Aká je aktuálna situácia na trhu s voľnými kanceláriami v Bratislave?
Napriek nižšej aktivite nových prenájmov, pri porovnaní s najlepšími rokmi 2014 až 2016, je nutné poznamenať, že dopyt po nových kanceláriách odráža súčasné nálady trhu. Môžeme teda konštatovať, že prenájmy stále dosahuje priaznivé čísla. Dlhodobo sa neobsadenosť kancelárskych priestorov pohybuje pod úrovňou 9 percent, a to i napriek početnej výstavbe v posledných rokoch. Posledný kvartál minulého roka bola neobsadenosť kancelárskych priestorov na úrovni 8,73 percenta a na trh bolo doručených približne 11-tisíc m2 nových kancelárskych priestorov. Kancelárske objekty dokončené našou spoločnosťou v posledných rokoch sa obsadenosťou pohybujú nad 90 percentami. Z posledných zrealizovaných projektov  sa Landererova 12  skolaudovaná v polovici minulého roka môže pochváliť aktuálne obsadenosťou tesne nad 90 %, Pribinova 19 má 100 % obsadenosť a Zuckermandel je obsadený na 95 %.

JTRE je jeden z mála veľkých developerov, ktorí sa zameriavajú na administratívne aj rezidenčné projekty. Ktorá oblasť je pre firmu dôležitejšia?
JTRE je mestotvorný developer, takže vytvára a dáva ľuďom plnohodnotný priestor pre život so všetkým, čo k nemu patrí. Či už je to priestor pre domov alebo pre prácu. Zameriavame sa preto na vytváranie celistvých zón, ktoré vytvárajú kompaktné prostredie poskytujúce obyvateľom rezidenčné aj administratívne projekty. Pri už zrealizovaných, ale aj plánovaných projektoch tak vidíme vyvážený pomer počtu jednotlivých typov, aby boli vo výsledku pokryté všetky funkcie.

Čo môže očakávať klient, ktorý sa rozhodne pre kancelársky priestor v projekte JTRE?
Ponúkame komplexnú službu, a tou je prenájom komerčných priestorov. Neradi sa schovávame za štandardné frázy, ktoré charakterizujú „komplexný“ claim korporátnych firiem, keďže pomáhame či už malým firmám s dvoma - troma zamestnancami, alebo veľkým nadnárodným spoločnostiam. Tí, ktorí naše oddelenie leasingu alebo prenájmov komerčných priestorov poznajú a mali s nami skúsenosť vedia, že sme partia mladých a nadšených ľudí s jediným cieľom – uspokojiť klienta s navrhovaným riešením. Znie to ako klišé, ale spoločne s našimi klientami sme sa vypracovali na najväčšieho prenajímateľa komerčných priestorov v Bratislave a veríme, že budeme rásť i naďalej. Aj preto sme pripravili zjednodušený nástroj pre našich potenciálnych partnerov, aby nás vedeli nájsť pod jednou strechou.