Back to news
27 Jan, 2023

Administratívna časť prvého londýnskeho projektu JTRE Triptych Bankside je plne obsadená

Triptych Bankside

Prvý administratívny projekt JTRE v Londýne dosiahol krátko po dokončení plnú obsadenosť. Pobočka JTRE London podpísala 10-ročnú zmluvu s globálnou farmaceutickou spoločnosťou na prenájom takmer tritisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy na piatich podlažiach v budove One Triptych Place, ktorá je súčasťou projektu Triptych Bankside.

JTRE London potvrdila aj ďalších nových nájomcov, vrátane televíznej komunikačnej spoločnosti Digital UK a architektonickej firmy Corgan. Doplnia tak už skôr oznámených nájomcov, medzi ktorými nechýbajú vydavateľstvo Quarto Group, lezecké boulderingové centrum The Font a nezávislá kaviareň 92 Degrees, ktorá otvára svoju prvú prevádzku v južnom Anglicku. Spolu obsadia takmer 3 500 m2. One Triptych Place sa stane tiež sídlom rastúcej pobočky developera projektu JTRE London.

„Podpis zmluvy s jednou z najväčších farmaceutických spoločností na svete, je dôkazom kvality dizajnu, lokality a projektu Triptych Bankside. Od výnimočných prvotriednych kancelárskych priestorov, ktoré spĺňajú prísne požiadavky dnešných užívateľov, až po vzrušujúce maloobchodné a oddychové priestory, prinášame svetovú ponuku s mixom funkcií, ktorá vytvorí trvalé dedičstvo v pulzujúcej štvrti Southbank. Triptych Bankside je jedným z najúspešnejších projektov v Londýne za posledné roky. Sme radi, že je domovom aj pre našu novú centrálu JTRE London,“ hovorí Nigel Fleming, riaditeľ predaja a marketingu JTRE London.

Prenájom komerčných priestorov mali na starosti BH2 a Savills. „Kvalita a rozsah vybavenosti v Triptychu Bankside boli absolútne kľúčové pre pritiahnutie nájomníkov a poskytli im platformu na nábor a udržanie najlepších talentov pre ich podnikanie. Rozmanitosť nájomníkov z oblastí farmaceutiky, technológií či vydavateľstva zvýrazňuje pokračujúci dopyt po najlepších aktívach vo svojej triede,“ dodáva Jack Beeby z BH2.

„Rýchlosť prenájmu Triptychu Bankside ukazuje, že najlepším kancelárskym priestorom vo svojej triede v lokalitách s dobrou dostupnosťou sa darí lepšie ako celému trhu. Súčasná zostava nájomníkov v budove je dôkazom, že projekt tvoria správne ingrediencie: Triptych Bankside poskytuje svojim nájomníkom všetko, čo každý deň potrebujú, ako aj ľahký prístup k širšej občianskej vybavenosti pulzujúceho londýnskeho Southbanku,“ myslí si Hunter Booth, šéf tímu pre West End v Savills.

One Triptych Place ponúkajúci kancelárie najvyššej A kategórie je súčasťou polyfunkčného projektu Triptych Bankside v hodnote 400 miliónov libier. Budova disponuje zeleným certifikátom BREEAM Excellent a zároveň patrí medzi špičkové smart budovy, o čom svedčí certifikácia WiredScore na úrovni Platinum, ktorú získala ako jedna z mála európskych kancelárskych budov.

Projekt navrhnutý renomovaným architektonickým štúdiom Squire & Partners tvoria tri objekty – dve rezidenčné veže so 169 luxusnými bytmi a kancelárska veža s obchodnými priestormi s celkovou prenajímateľnou plochou viac ako 8 000 m2. Má ideálnu polohu v jednej z najživších kultúrnych štvrtí Londýna, v blízkosti City of London a West Endu.